Jak inwestować małe kwoty?

Inwestowa Img 775.jpg

Powszechnie uważa się, że do inwestowania potrzebne są duże pieniądze? Czy aby na pewno? W praktyce sprawa wygląda jednak nieco inaczej i prawie wszystek jest w stanie skutecznie inwestować.

Co więcej, procent składany może sprawić, że konsekwentne inwestowanie małych ilości że być ważną do zbudowania solidnego majątku. Pojawia się jednak pytanie, w co inwestować? Możliwości jest wiele od prostych lokat bankowych, przez akcje, po kryptowaluty. Najbardziej ryzykowne aktywa są najogromniejszy potencjał, jednak ryzyko straty zawsze jest proporcjonalnie duże. Osoby chcące inwestować małe ilości mogą zainteresować się przede wszystkim akcjami i kryptowalutami.

Inne artykuły: https://wle.pisz.pl/po-ataku-hakera

Inwestując w akcje oprócz zyskiwania na wzroście ich wartości, możemy otrzymywać dywidendy. Reinwestowanie zysków może sprawić, że po paru latach zgromadzony majątek może wyglądać pokaźnie. Jeżeli chodzi o kryptowaluty, inwestując w nie, możemy pomnożyć kapitał początkowy nawet kilkanaście razy. To wprawdzie bardzo ryzykowna klasa aktywów, dzięki której inwestora może czekać emocjonalny rollercoaster.